AKTUALNOŚCI

 

 

15-04-2017
19. kolejka BLO


 

W Czechowicach po trzy

 

Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem był pojedynek w Czechowicach. Miejscowy MRKS podejmował lidera rozgrywek z Wisły. Drużyna gospodarzy zaskoczyła rywali i była bliska odniesienia niespodziewanego zwycięstwa.

 

 

 

  

 

Przed spotkaniem piłkarze, sędziowie oraz kibice uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego przed kilkoma dniami zawodnika Kuźni Ustroń - Marka Szymali.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego badania się obu stron. W miarę mijających minut więcej z gry mieli gospodarze, zespół gośći nie miał żadnego pomysłu na zagrożenie bramki Czechowic. Niezdecydowanie lidera wykorzystali zawodnicy trenera Biskupa i po celnym uderzeniu Kamila Cichury, zza pola karnego, w 26 minucie objęli prowadzenie.

 

Utrata bramki nie podziałała mobilizująca na gości z Wisły. Dopiero ostra reprymenda trenera w szatni zmieniła nastawienie przyjezdnych, co zaowocowało doprowadzeniem do wyrównania w 49 minucie, przez Dariusza Ruckiego. Rozochocona bramką Wisła zapomniała o defensywie, co zaowocowało celnym uderzeniem z pierwszej piłki Krystiana Patronia i ponownym prowadzeniem Czechowic.

 

Gdy pomiędzy 70, a 73 minutą do bramki gospodarzy trafiali kolejno Szymon Płoszaj i Dariusz Juroszek, wydawać się mogło, że lider wszedł w mecz i kolejne minuty miną pod kątem ich dominacji. Nic takiego się jednak nie stało, a wręcz przeciwnie - to Czechowice ponownie zaczęły groźnie atakować i po jednej z tych akcji drugą swoją bramkę na polskich boiskach uzyskał Edwin Barbosa. Do końca spotkania już żadna ze stron nie zdołała uzyskać bramki i mecz zakończył się podziałem punktów, z którego bardziej zadowolona powinna być drużyna z Wisły.


MRKS Czechowice-Dziedzice – WSS Wisła 3:3 (1:0)
1:0 Cichura (26')
1:1 D.Rucki (49')
2:1 Patroń (58')
2:2 Płoszaj (70')
2:3 D.Juroszek (73')
3:3 Barbosa (89')
 
MRKS Czechowice-Dziedzice:
Rogala Wojciech, Szal Wojciech, Żurek Rafał, Chrobak Marcin, Gąsiorek Grzegorz, Cichura Kamil, Niemczyk Szymon, Adamczyk Rafał, Jastrzębski Łukasz, Patroń Krystian, Kopeć Dominik, Bieńko Sebastian, Żyła Mateusz, Barbosa Edwin 
Trener: Marcin Biskup
 
WSS Wisła:
Szalbót Przemysław, Tomala Mateusz, Pilch Mariusz, Kubica Jakub, Kotrys Kamil, Rucki Bartłomiej, Jasiński Marcin, Juroszek Sebastian, Juroszek Dariusz, Mazurek Dawid, Rucki Dariusz , Marekwica Jakub, Mazurek Marcin, Chmiel Jakub, Płoszaj Szymon
Trener: Tomasz Wuwer