AKTUALNOŚCI

 

 

10-10-2016
Wróbel na 100

 

Ta ostatnia minuta!


To już piąte zwycięstwo z rzędu drużyny z Dankowic. Tym razem ekipa Pasjonata sięgnęła po nie w niezwykłych okolicznościach. Naprawdę dużo zdrowia kosztowało miejscowych kibiców oglądanie spotkania, ale koniec końców – opłaciło się…

 

 

 

 

 

Na początku inicjatywę przejęli gospodarze, którzy starali się zaskoczyć Jakuba Gałuszkę, a w 17 minucie… sami zostali zaskoczeni, kiedy Sebastian Pępek po dośrodkowaniu z rogu pokonał głową Adriana Śmiłowskiego. Po wymianie obustronnych „uprzejmości” z rzutów wolnych, gdy piłka - między innymi po strzale Wojciecha Sadloka w żywiecki słupek - nie chciała wpaść do siatki i wydawało się, że Koszarawa dowiezie prowadzenie do końca pierwszej połowy, kilka minut przed przerwą do wyrównania doprowadził Tomasz Magiera. W 62 minucie po drugiej żółtej kartce z boiska wylatuje Pępek i przyjezdni muszą grać w dziesiątkę. W 90 minucie szczęście uśmiecha się do Pasjonata - główka grającego trenera Artura Bierońskiego zapewnia miejscowym trzy punkty. 
 


Przed spotkaniem okolicznościową statuetkę otrzymał Michał Wróbel, który w dankowickich barwach rozgrywał setny mecz.

- To taka nasza tradycja, kultywowana od… 1981 roku - uśmiecha się Andrzej Sadlok, prezes i jednocześnie absolutny rekordzista Pasjonata pod względem rozegranych spotkań (605!) - że nagradzamy zawodników przy okazji rozgrywania przez nich jubileuszowych zawodów. Warto przypomnieć, że 425 razy dostępu do naszej bramki bronił Andrzej Kamiński, kiedyś doskonały bramkarz, obecnie senator RP. (lk)

9 października 2016 – PROFI CREDIT Bielska Liga Okręgowa:
Pasjonat Dankowice – Koszarawa Żywiec 2:1 (1:1)


Gole:
38’ Tomasz Magiera                       17’ Sebastian Pępek
90’ Artur Bieroński