AKTUALNOŚCI

 

 ..........................................................................................................................................................................................

 

BRAMKA DLA ŻAKA

 

Warto się zapoznać:

www.slzpn.katowice.pl/index.php

...........................................................................................................................................................................................

 

Nowe zasady wydawania i przedłużenia licencji trenerskich 

 

 

Komisja ds. Licencji Trenerskich Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że przyjmowanie wniosków dotyczących przedłużenia posiadanych, bądź wydania nowych licencji trenerskich PZPN C, PZPN B, PZPN A oraz UEFA C i UEFA B będzie odbywało się wyłącznie poprzez portal https://pzpn24.pzpn.pl do dnia 06.02.2017r .

Instrukcja składania wniosków.

Na podstawie uchwały nr IV/81 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie zmiany Uchwały nr VI/116 z dnia 24 czerwca 2014 roku Zarządu PZPN dot. licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów IV ligi mężczyzn, I ligi kobiet, I ligi Futsalu mężczyzn i kobiet oraz niższych lig i klas rozgrywkowych piłki nożnej seniorów, seniorek, młodzieżowych i dziecięcych.

W celu wydania bądź przedłużenia licencji należy złożyć następujące dokumenty:

wniosek o wydanie lub przedłużenie licencji

  • kopię dyplomu trenerskiego bądź legitymacji instruktora/trenera piłki nożnej;
  • kopię certyfikatów potwierdzających udział w konferencjach dla trenerów (honorowane są tylko szkolenia przeprowadzone przez: Śląski Związek Piłki Nożnej, Podokręgi Śląskiego ZPN, Polski Związek Piłki Nożnej);
  • zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego;
  • oświadczenie antykorupcyjnego /do pobrania ze strony Śląskiego ZPN/
  • kopię wpłaty za wydanie licencji trenera dokonanej na konto Śląskiego ZPN (nr konta 36 1020 2313 0000 3302 0169 4850).

Opłata za wydanie lub przedłużenie licencji wynosi:

  • Licencja „PZPN A” (300 zł na 3 lata) - (100 zł za rok)
  • Licencja „PZPN B” (150 zł na 3 lata) - (50 zł za rok)
  • Licencja „UEFA B”, „UEFA C” (150 zł na 3 lata) - (50 zł za rok).

Opłata za licencje będzie dokonywana dopiero po otrzymaniu informacji mailowej o przyznaniu licencji .

Okres przedłużenia licencji jest uzależniony między innymi od przedstawienia certyfikatów udziału w szkoleniach, w każdym roku kalendarzowym (minimum 5 godz. na rok) i wynosił będzie 1 rok bądź 3 lata. Trenerzy, którzy złożyli do tej pory wnioski w macierzystych Podokręgach lub w Śląskim Związku Piłki Nożnej, będą proszeni o ponowne ich złożenie na portalu https://pzpn24.pzpn.pl w terminie do 06.02.2017 r.

Dla wszystkich zainteresowanych logowaniem i założeniem konta na stronie pzpn24 stworzony został instruktażowy film dotyczący rejestracji na stronie https://pzpn24.pzpn.pl, który znajduje się pod następującym adresem https://www.youtube.com/watch?v=LiatNyoXEDQ&t=35s  

 

...........................................................................................................................................................................................

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PODOKRĘGÓW

 

         W sobotę 04.02.2017 odbył się Międzynarodowy Turniej Reprezentacj Podokręgów Kysuce, Frýdek Místek i Skoczów, który rozegrany został na hali sportowej w miejscowości Kysucké Nové Mesto (Słowacja). Nasz podokręg reprezentowały dwie drużyny:

Drużyna rocznika 2002 :

Marcin Chwastek , Paweł Niedoba, Łukasz Lizak, Henryk Krzywoń (Beskid Skoczów), Grzegorz Niemczyk, Adrian Piechaczek, Kamil Kochan, Filip Rzymanek (CKS Cieszyn), Dawid Haratyk, Tomasz Puczek (Kuźnia Ustroń).

Drużyna rocznika 2003 :

Marcin Greń, Wojciech Maciejowski (CKS Cieszyn), Wiktor Szturc, Bartłomiej Matula, Bartosz Strach, Mikołaj Bułka, Kamil Kołatek (Lukam Skoczów), Przemysław Górecki (LKS Pogórze), Jakub Staś, Ignacy Banaszak (Beskid Skoczów).

Wyniki:

Frýdek Místek (2002) - Skoczów (2002): 2:3

Kysuce (2002) - Skoczów (2002): 1:5

Frýdek Místek (2003) - Skoczów (2003): 3:4

Kysuce (2003) - Skoczów (2003): 2:5

 

Reprezentacje Podokręgu Skoczów  wygrały wszystkie  mecze i w obu kategoriach zajęli pierwsze miejsca.

Opiekunami kadr byli: Michalak Tomasz i Przemysław Meissner.

 

..........................................................................................................................................................................................

  

TURNIEJ MŁODZIKÓW MŁODSZYCH O MISTRZOSTWO PODOKRĘGU

 

           29 stycznia 2017 r. w Hali Sportowej w Strumieniu rozegrano Halowy Turniej Młodzików Młodzików o Mistrzostwo Podokręgu Piłki  Nożnej w Skoczowie.

          Do udziału w turnieju zgłosiło się 11 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na cztery grupy a następnie rozegrały mecze eliminacyjne.

GRUPA "A"
Zebrzydowice - Lukam Skoczów   1:1
Zebrzydowice - CKS Cieszyn  0:2
Lukam Skoczów - CKS Cieszyn 1:0
 
GRUPA "B"
Góral Istebna - KP Skoczów 0:2
Góral Istebna - Ustroń 0:2
KP Skoczów - Ustroń 1:0
 
GRUPA  "C"
Goleszów - Pogórze 1:0
Goleszów - Pogwizdów 0:0
Goleszów - Pogwizdów 0:0
 
GRUPA "D"
Golasowice - Chybie 0:3
Chybie - Golasowice 2:0
 
MECZE ĆWIERĆFINAŁOWE
Lukam Skoczów - Pogwizdów 1:1 k. 2:1
KP Skoczów - Golasowice 2:0
CKS Cieszyn - Goleszów 4:1
Ustroń - Chybie 1:0
Zebrzydowice - Pogórze 3:0
 
MECZE PÓŁFINAŁOWE
Pogwizdów - Golasowice 3:0
Goleszów Chybie 0:2
Lukam Skoczów - KP Skoczów 1:0
CKS Cieszyn - Ustroń 0:0  k. 2:1
 
MECZE O MIEJSCA
IX  - Zebrzydowice - Góral Istebna 0:1
VII - Golasowice - Goleszów 1:3
V   - Pogwizdów - Chybie 0:3
III   - KP Skoczów - Ustroń 1:0
I     - CKS Cieszyn - Lukam Skoczów 1:0
 
TABELA KOŃCOWA
I      - CKS Cieszyn
II     - Lukam Skoczów
III    - KP Skoczów
IV   - Ustroń
V    - Chybie
VI   - Pogwizdów
VII  - Goleszów
VIII - Golasowice
IX   - Istebna
X    - Zebrzydowice
IX   - Pogórze
 
              Po zakończeniu turnieju puchary najlepszym wręczał członek Zarządu Podokręgu Skoczów Arkadiusz Mleczko.
           Drużyna CKS Piast Cieszyn będzie reprezentować Podokręg Skoczów w Turnieju Finałowym o Mistrostwo Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Gratulujemy!

Foto. Stanisław Ochodek
 

..........................................................................................................................................................................................

XXIII Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. E.Konopki

 

  

                15.01.2017 r. w Mysłowicach odbyły  się  XXIII Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. E.Konopki w których  reprezentacja sędziów naszego Podokręgu zajęła IV miejsce - najwyższe w dotychczasowych startach.    
WYNIKI :
Rozgrywki grupowe:
Skoczów  :  Zabrze   0 : 2
Skoczów  :  Rybnik  2 : 0
Skoczów  :  Katowice  0 : 0
Ćwierćfinał:
Skoczów  :  Częstochowa 2 : 1
Półfinał :
Skoczów  :  Racibórz  1 : 1 karne  1 : 3

O 3 miejsce:
Skoczów  :  Katowice  0 : 3

Drużynę naszą reprezentowali : Wardas Kacper, Kopiec Grzegorz, Dziendziel Paweł, Szeląg Sebastian,  Maruszak Daniel,  Klajmon Michał,  Targowski Adam,  Rakus Dawid,  Krzempek Przemysław
Trener: Niemczyk Leszek, kierownik drużyny: Jękal Leszek,

GRATULUJEMY !!                 

........................................................................................................................................................................................

            

TURNIEJ TRAMPKARZY O PUCHAR PREZESA

 

           27 listopada 2016 r. w Hali Sportowej w Strumieniu rozegrano Halowy Turniej Trampkarzy (rocznik 2002 i młodsi) o Puchar Prezesa Podokręgu Piłki  Nożnej w Skoczowie.

          Do udziału w turnieju zgłosiło się 12 drużyn (w tym drużyna trampkarek z"Wisły" Skoczów), które w wyniku losowania zostały podzielone na cztery grupy a następnie rozegrały mecze eliminacyjne.

GRUPA "A"
Kaczyce - "Wisła" Skoczów - 2:0
Kaczyce - Ustroń - 1:1
"Wisła" Skoczów - Ustroń - 0:7

1. Ustroń - 4pkt. 8:1
2. Kaczyce - 4pkt. 3:1
3. "Wisła" Skoczów - 0pkt. 0:9

GRUPA "B"
"Beskid" Skoczów - Pogwizdów - 3:0
"Beskid" Skoczów - Kończyce Wielkie - 1:0
Pogwizdów - Kończyce Wielkie - 2:1

1. "Beskid" Skoczów - 6pkt. 4:0
2. Pogwizdów - 3pkt. 2:4
3. Kończyce Wielkie - 0pkt. 1:3

GRUPA "C"
Pruchna - Strumień - 0:0
Pruchna - Istebna - 0:5
Strumień - Istebna - 1:3

1. Istebna - 6pkt. 8:1
2. Strumień - 1pkt. 1:3
3. Pruchna - 1pkt. 0:5

GRUPA "D"
Goleszów - Pogórze - 4:1
Goleszów - Drogomyśl - 2:1
Pogórze - Drogomyśl - 0:0

1. Goleszów - 6pkt. 6:2
2. Drogomyśl - 1pkt. 1:2
3. Pogórze - 1pkt. 1:4

MECZE PÓŁFINAŁOWE
Ustroń - Strumień - 1:0
"Beskid" Skoczów - Drogomyśl. - 1:0
Kaczyce - Istebna - 2:4
Pogwizdów - Goleszów - 0:1
"Wisła" Skoczów - Pruchna - 0:1
Kończyce Wielkie - Pogórze - 0:1
Strumień - Drogomyśl - 2:0
Kaczyce - Pogwizdów - 0:1
Ustroń - "Beskid" Skoczów - 1:0
Istebna - Goleszów - 0:2

MECZ O XI MIEJSCE:
"Wisła" Skoczów - Kończyce Wielkie - 0:1

MECZ O IX MIEJSCE:
Pruchna - Pogórze - 0:1

MECZ O VII MIEJSCE:
Drogomyśl - Kaczyce - 2:2 (rz. k. 2:3)

MECZ O V MIEJSCE:
Strumień - Pogwizdów - 0:0 (rz. k. 3:2)

MECZ O III MIEJSCE:
"Beskid" Skoczów - Istebna - 3:0

MECZ O I MIEJSCE:
Ustroń - Goleszów - 5:0

TABELA KOŃCOWA:
I - USTROŃ
II - GOLESZÓW
III - "BESKID" SKOCZÓW
IV - ISTEBNA
V - STRUMIEŃ
VI - POGWIZDÓW
VII - KACZYCE
VIII - DROGOMYŚL
IX - POGÓRZE
X - PRUCHNA
XI - KOŃCZYCE WIELKIE
XII - "WISŁA" SKOCZÓW

        Po zakończonym turnieju puchary zwycięzcą wręczyli Prezes Podokręgu Skoczów
Bogusław Walica i Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Foto: Stanisław Ochodek
 
 
 

 

..........................................................................................................................................................................................

TURNIEJ JUNIORÓW O PUCHAR PREZESA

 

             26 listopada 2016 r. w Hali Sportowej w Strumieniu rozegrano Halowy Turniej Juniorów (rocznik1998 i młodsi) o Puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Skoczowie

GRUPA "A"
Drogomyśl - Chybie - 1:1
Drogomyśl - Pogórze - 2:1
Chybie - Pogórze - 0:2

1. Drogomyśl - 4pkt. 3:2
2. Pogórze - 3pkt. 3:2
3. Chybie - 1pkt. 1:3

GRUPA "B"
Strumień - Skoczów - 1:1
Strumień - Kończyce Wielkie - 0:2
Skoczów - Kończyce Wielkie - 0:1

1. Kończyce Wielkie - 6pkt. 3:0
2. Skoczów - 1pkt. 1:2
3. Strumień - 1pkt. 1:3

GRUPA "C"
Ustroń - Kończyce Małe - 2:1
Ustroń - Bąków - 4:0
Kończyce Małe - Bąków - 1:0

1. Ustroń - 6pkt. 6:1
2. Kończyce Małe - 3pkt. 2:2
3. Bąków - 0pkt. 0:5

GRUPA "D"
Pogwizdów - Cieszyn - 0:1
Cieszyn - Pogwizdów - 3:1

1. Cieszyn - 6pkt. 4:1
2. Pogwizdów - 0pkt. 1:4
 
MECZE PÓŁFINAŁOWE
Drogomyśl - Kończyce Małe - 1:1 (rz.k. 1:2)
Kończyce Wielkie - Pogwizdów - 0:3
Pogórze - Ustroń - 1:1 (rz.k. 1:2)
Skoczów - Cieszyn - 1:1 (rz.k. 3:1)
Chybie - Bąków - 2:0
Drogomyśl - Kończyce Wielkie - 1:2
Pogórze - Cieszyn - 1:0
Kończyce Małe - Pogwizdów - 0:5
Ustroń - Skoczów - 2:1

MECZ O IX MIEJSCE:
Chybie - Strumień - 2:0

MECZ O VII MIEJSCE:
Drogomyśl - Cieszyn - 0:2

MECZ O V MIEJSCE:
Kończyce Wielkie - Pogórze - 1:3

MECZ O III MIEJSCE:
Kończyce Małe - Skoczów - 2:2 (rz.k. 1:2)

MECZ O I MIEJSCE:
Pogwizdów - Ustroń - 1:3

TABELA KOŃCOWA:
I - USTROŃ
II - POGWIZDÓW
III - SKOCZÓW
IV - KOŃCZYCE MAŁE
V - POGÓRZE
VI - KOŃCZYCE WIELKIE
VII - CIESZYN
VIII - DROGOMYŚL
IX - CHYBIE
X - STRUMIEŃ
XI - BĄKÓW

Po zakończonym turnieju puchary zwycięzcą wręczyli Prezes Podokręgu Skoczów
Bogusław Walica i Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

 

 
Foto: Stanisław Ochodek



 

..........................................................................................................................................................................................

  

Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

 

       W dniu 20 listopada 2016 r. w Hali Sportowej w Strumieniu odbył się Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej (rocznik 2004 i 2005)  trzech współpracujących ze sobą Podokręgów: Čadcy (Słowacja), Frydka - Mistka (Czechy) i Skoczowa.Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Burmistrz Strumienia Anna Grygierek oraz Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Skoczowie Bogusław Walica.
Wyniki turnieju:
ROCZNIK 2004
Skoczów - Frydek-Mistek - 9:3
Čadca     - Frydek-Mistek - 2:3
Čadca     - Skoczów         - 1:9
Tabela końcowa:
1. Skoczów         - 6pkt.  18:4
2. Frydek-Mistek - 3pkt.    6:11
3. Čadca             - 0pkt.    3:12
 
Kadra Podokręgu Skoczów:     Dadok Tymoteusz, Walaski Dawid, Laskowski Jakub, Gabryś Szymon, Mencnarowski Igor (Lukam Skoczów), Dziwisz Jakub(Kuźnia Ustroń),Krucek Jakub (Beskid Skoczów), Kojma Marcel(CKS Cieszyn), Kawulok Jakub, Zeman Wojciech (APN Istebna)
Trener Wrzesiński Arkadiusz

 

ROCZNIK 2005
Skoczów - Frydek-Mistek - 0:1
Čadca     - Frydek-Mistek - 2:4
Čadca     - Skoczów         - 1:1
Tabela końcowa
1. Frydek-Mistek  - 6pkt.   5:2
2. Skoczów          - 1pkt.   1:2
3. Čadca              - 1pkt.   3:5


Kadra Podokręgu Skoczów: Greń Igor, Kiszczak Sebastian(Beskid Skoczów), Karpeta Krystian, Sobczak Mateusz, Owczarzy Jakub (Spójnia Zebrzydowice), Kłósko Wojciech(CKS Cieszyn), Kędzior Marcin, Przydacz Krzysztof, Pasterny Jakub(Lukam Skoczów) Trener Wachtarczyk Jacek

Foto: Stanisław Ochodek



..........................................................................................................................................................................................

 

Finał Pucharu Polski Podokręgu Skoczów

 

LKS Pruchna - WSS Wisła   1:4 (1:2)

...........................................................................................................................................................................................

 

 

KURS SĘDZIOWSKI

 

Kurs sędziowski informacja 2017.docx

 

.........................................................................................................................................................................................

 

                                              Nowe sprawozdanie meczowe

Sprawozdanie.doc

........................................................................................................................................................................................

   

Dokumenty potrzebne do przyjęcia klubu na członka PZPN

 

- Przyjęcie na członka PZPN.doc

 

- Ankieta przyjecia na czlonka.doc

 

- Deklaracja przyjecia na czlonka.doc

 

.........................................................................................................................................................................................

 

    

Podrecznik uzytkowania extranetu.pdf

 

Pismo przewodnie.jpg

 

Proces uprawniania w module klubowym v2.pdf

 

Proces zmiany terminu spotkania w module klubowym v2.pdf

 

........................................................................................................................................................................................

           


 

..........................................................................................................................................................................................