PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ BIELSKO-BIAŁA

 

43-300 Bielsko-Biała ul. Widok 12, tel./fax 33-812-65-60
NIP: 547–15–80–028         PKO BP 27 1020 1390 0000 6302 0116 6537

e-mail: podokręg.bozpn@gmail.com; www.bozpn-bielsko.pl


 Bielsko-Biała, dnia 13.07.2017 r.


Zebranie organizacyjne
 
Zapraszamy wszystkich przedstawicieli klubów Podokręgu Bielsko-Biała na zebranie dot. rozgrywek
w sezonie 2017/2018 w dniu 20.07. br. (czwartek) o godz. 15:30 w siedzibie Związku.

 


 Bielsko-Biała, dnia 28.06.2017 r.

 

 

L I S T A
Zawodników PODOKRĘGU Bielsko-Biała powołanych na zgrupowanie organizowane przez
Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach 
w ramach akcji LATO z PIŁKĄ 2017 rocznik 2005 
na obiektach BTS Rekord Bielsko-Biała, ul. Startowa 13 w dniach 12.07.-17.07.2017 r.

1. Bielak Jakub                           BBTS PODBESKIDZIE
2. Pezda Krystian                        BBTS PODBESKIDZIE
3. Zajac Adam                           BBTS PODBESKIDZIE
4. Urbaniec Piotr                        BBTS PODBESKIDZIE
5. Matykiewicz Hubert                 BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA 
6. Olszewski Paweł                     BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA
7. Śliwka Michał                         BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA
8. Mertens Filip                          BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA
9. Adamecki Konrad                   UMKS TRÓJKA CZECHOWICE-DZIEDZICE
10. Wieczorek Robert                   UMKS TRÓJKA CZECHOWICE-DZIEDZICE
11. Bułka Kacper                         LKS ZAPORA PORĄBKA
12. Ćwiertnia Dominik                 LKS CZANIEC
13. Łukasik Kacper                    UKS DWÓJKA KOZY
14. Copija Dawid                        GLKS WILKOWICE
15. Matusik Adrian                      LKS PASJONAT DANKOWICE

Zbiórka powołanych zawodników 12.07.2017 r. (środa) godz. 10:15 
 
Karta obozowa do wypełnienia TUTAJ
 
W przypadku kontuzji lub choroby prosimy o niezwłoczne powiadomienie
Trenera Koordynatora
Daniela Galę tel. 507 764 609

 

 


 Bielsko-Biała, dnia 23.06.2017 r.

 

Zarząd Śl. WZ LZS w Katowicach na posiedzeniu w dniu 14.06.2017 r. podjął Uchwałę o 50 % przecenie towarów i ich wyprzedaży ze sklepu sportowego prowadzonego przez Śl. Wojewódzkie Zrzeszenie LZS. 
Uchwała TUTAJ
 

 

 


 Bielsko-Biała, dnia 8.06.2017 r.

 



Śląski Związek Piłki Nożnej organizuje szkolenie z systemu Extranet dla klubów Podokręgu Bielsko-Biała w dniu 22.06.2017 r. o godz. 16 oo – Bielsko-Biała ul. Widok 12.

Program szkolenia:
1. Omówienie użytkowania extranetu – wersji dla klubów.
2. Wniosek o nadanie konta dla administratora klubowego.
3. Dodawanie nowego zawodnika.
4. Proces uprawniania zawodników.
5. Proces zmiany terminu spotkania.
6. Wypełnienie składu drużyny do protokołu meczowego.
7. Transfery krajowe – klub odstępujący i pozyskujący.
8. Transfery zagraniczne – klub pozyskujący.
9. Podsumowanie, wnioski.

Ilość osób z poszczególnych klubów jest nieograniczona.
 
Proszę podać ilość osób z danego klubu, którzy będą uczestniczyć w szkolenia.
 
Ostateczny termin zgłoszenia ilości chętnych to dzień 15.06.2017 r.

 


 

Bielsko-Biała, dnia 17.05. br.

 


 

Wydział Gier i Dyscypliny Podokręgu Bielsko-Biała informuje, iż do dnia 29 maja br. należy złożyć pełną dokumentację związaną z otrzymaniem licencji klubu na sezon 2017/2018 i 2018/2019.


Podręcznik Licencyjny


Załącznik do podręcznika

 

Druki

 

 



 
Biuro Podokręgu Bielsko-Biała dnia 5 maja br. (piątek) będzie czynne
do godz. 14:00.

19.04.2017 r.


Wydział Gier Podokręgu Bielsko-Biała z uwagi na trudne warunki atmosferyczne odwołuje wszystkie mecze zaplanowane na 22 i 23 kwietnia 2017 r. 

 

 

Nowe terminy:

  

Seniorzy Klasa A i B 

17. kolejka przełożona na dzień 15.06.2017 r. godz. 15:00

  

III i IV Liga Okręgowa A1 Juniorów

11. kolejka przełożona na dzień 18.06.2017 r. godz. 12:00

  

IV Liga Okręgowa C1 Trampkarzy

2. kolejka przełożona na 3.05.2017 r. godz. 10:00

  

V i VI Liga Okręgowa C1 Trampkarzy
2. kolejka przełożona na 14.06.2017 r. godz. 17:00
  

IV Liga Okręgowa D1 Młodzików

1. kolejka przełożona na 11.06.2017 r. godz. 10:00

  
IV Liga Okręgowa D2 Młodzików Młodszych

1. kolejka przełożona na 7.06.2017 r. godz. 17:00

  

Żaki F1 Gr. I i II

1. kolejka przełożona na 19.06.2017 r. godz. 17:00

 


13.04.2017 r.

 

Roman Kubieniec zaczynał od skoków narciarskich 

Prezes Podokręgu Bielsko-Biała Roman Kubieniec pochodzi z Lachowic koło Suchej Beskidzkiej, gdzie bliżej mu było do... skoczni narciarskiej niż na piłkarskie boiska.
 

Serdecznie zapraszamy do przeczytania całego artykułu zamieszczonego na stronie Śląskiego ZPN -  TUTAJ 

 

 


 

  

 


 

P O W O Ł A N I A


           Wydział Szkolenia Podokręgu Bielsko-Biała zawiadamia, że dnia  1 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 10:00 w Chorzowie (MOSiR ul. Filarowa, sztuczna nawierzchnia) odbędzie się IV Memoriał im. Jurka Wyrobka, rocznika 2006 na który powołuje się z Waszego Klubu następujących zawodników:
 
1.BIAŁKA MATEUSZ         BTS Rekord Bielsko-Biała
2.GOŁĄBEK MACIEK         BTS Rekord Bielsko-Biała
3.GIBAS OSKAR BTS Rekord Bielsko-Biała
4.DROŹDZIK OSKAR BTS Rekord Bielsko-Biała
5.ŁACH PATRYK BTS Rekord Bielsko-Biała
6.KASPERA NORBERT BTS Rekord Bielsko-Biała
7.PIENIĄDZ KACPER BTS Rekord Bielsko-Biała
8. SZUMIŃSKI PIOTR BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
9. SWITA MAKS BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
10. BIEROŃSKI BARTEK BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
11. GANCARCZYK NIKODEM BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
12. MARTOSZ BARTOSZ BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
13. LACHENDRO FILIP BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
14. MĘDRALA MATEUSZ BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zbiórka w/w zawodników w dniu 1 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 7:30 w siedzibie Podokręgu Bielsko-Biała, ul. Widok 12 (hala sportowa).
Zawodnicy powinni posiadać sprzęt: buty piłkarskie, ręcznik, bramkarze: sprzęt kompletny 

                                                                                                                    Za Wydział Szkolenia
                                                                                                           Trener Podokręgu Bielsko-Biała
                                                                                                                          Daniel Gala
                                                                                                                       tel. 507-764-609

 


 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z TERMINARZAMI LIG OKRĘGOWYCH - WIOSNA 2017

 

Klasy A


Klasa B


Bielsko-Biała: III Liga Okręgowa A1 Junior


Bielsko-Biała: IV Liga Okręgowa A1 Junior


Bielsko-Biała: IV Liga Okręgowa C1 Trampkarz

Bielsko-Biała: V Liga Okręgowa C1 Trampkarz

Bielsko-Biała: VI Liga Okręgowa C1 Trampkarz

Bielsko-Biała: IV Liga Okręgowa D1 Młodzik

Bielsko-Biała: IV Liga Okręgowa D2 Młodzik

 


 

 

XVIII Memoriał inż. Mariana Nalepy

25 lutego 2017 r.

 
W Halowym Turnieju Oldbojów w piłce nożnej zorganizowanym przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej nasz region reprezentowały drużyny: BTS Rekord Bielsko-Biała, GLKS Wilkowice, TS Bielskie Orły, Oldboys Team Jasienica.
 
Poniżej przedstawiamy komplet wyników rozegranych spotkań.
GLKS Wilkowice – BTS Rekord Bielsko-Biała 1:4
Zagłębie Sosnowiec – TS Bielskie Orły 0:0
Oldboys Team Jasienica – Szczakowianka Jaworzno 0:0
Reprezentacja Śląska Oldbojów – GLKS Wilkowice 4:0
BTS Rekord – Zagłębie 1:1
TS Bielskie Orły – Oldboys Team 1:1
Zagłębie – Reprezentacja Śląska 3:1
Oldboys Team – BTS Rekord 1:3
Szczakowianka – TS Bielskie Orły 0:0
GLKS Wilkowice – Zagłębie 0:7
Reprezentacja Śląska – Oldboys Team 5:0
BTS Rekord – Szczakowianka 2:1
Oldboys Team – GLKS Wilkowice 2:0
Szczakowianka – Reprezentacja Śląska 1:2
TS Bielskie Orły – BTS Rekord 2:0
Zagłębie – Old Boys Team 2:0
Reprezentacja Śląska – TS Bielskie Orły 2:0
GLKS Wilkowice – Szczakowianka 2:4
BTS Rekord – Reprezentacja Śląska 0:3
GLKS Wilkowice – TS Bielskie Orły 3:1
Szczakowianka – Zagłębie 1:3
 
Końcowa kolejność:
1. Reprezentacja Śląska Oldbojów
2. Zagłębie Sosnowiec
3. BTS Rekord Bielsko-Biała
4. TS Bielskie Orły
5. Szczakowianka Jaworzno
6. Oldboys Team Jasienica
7. GLKS Wilkowice
 
foto: Łukasz Klimaniec

 

Sprzedaż biletów na Mistrzostwa Europy U21 
 
W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 poniżej podajemy harmonogram składania zamówień na bilety meczów rozgrywanych w Tychach. 
Mistrzostwa Europy U21 będą rozegrane w dniach 16-30 czerwca 2017 r. w sześciu polskich miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach. 
 
 
 
 
Mecze w Tychach:
Grupa C
Niemcy - Czechy      18.06.2017 r.
Czechy - Włochy       21.06.2017 r.
Czechy - Dania         24.06.2017 r.
Półfinał                      27.06.2017 r.
 
Faza grupowa - zamówienia na bilety należy przesłać do Beskidzkiego Okręgowego ZPN najpóźniej do dnia 26 lutego br. na adres 
e-mail: podokreg.bozpn@gmail.com
 
Półfinał - zamówienia na bilety należy przesłać do Beskidzkiego Okręgowego ZPN najpóźniej do dnia 12 marca br. na adres 
e-mail: podokreg.bozpn@gmail.com
 
Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ
Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ

 


 

 

Wydział Szkolenia ŚL.ZPN w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich trenerów piłki nożnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego do uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych z podziałem na różne kategorie wiekowe.
 
Warsztaty są bezpłatne, nie będą certyfikowane i będą się odbywały zgodnie z poniższym harmonogram:
 
Warsztaty szkoleniowe dla trenerów pracujących z dziećmi w wieku 6-12 lat.
Data: 23.02.2017r.
Miejsce: Nowa Hala AWF (praktyka), Aula AWF Katowice (teoria)
Ograniczona ilość miejsc: 300
Rejestracja: tylko poprzez portal PZPN24
Wstęp: bezpłatny
 
Harmonogram:
16.30 – Jarosław Ziemba – Przykładowa jednostka treningowa dla kategorii Orlik-Młodzik (praktyka)
17.15 – Mateusz Maciejewski – Doskonalenie umiejętności technicznych z uwzględnieniem różnych sytuacji boiskowych (praktyka)
18.30 – Jarosław Ziemba – Działania indywidualne – forma ścisła czy forma gier a proponowany model gry (teoria)
19.20 – Mateusz Maciejewski – Doskonalenie umiejętności technicznych z uwzględnieniem różnych sytuacji boiskowych (teoria)
 
Warsztaty szkoleniowe dla trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą w wieku 13-18 lat
Data: 24.02.2017r.
Miejsce: Nowa Hala AWF (praktyka), Aula AWF Katowice (teoria)
Ograniczona ilość miejsc: 300
Rejestracja: tylko poprzez portal PZPN24 
Wstęp: bezpłatny
 
Harmonogram:
16.00 – Marcin Oślizło – Filozofia szkolenia na przykładzie Akademii SL Benfica U-13-19 (teoria)
17.00 – Łukasz Targiel – Wymagania techniczne na pozycjach w grze 11x11 (teoria)
18.30 – Marcin Oślizło - Rozwijanie percepcji w grach (wprowadzanie kontrolowanego chaosu) - praktyka
19.20 – Łukasz Targiel- Ćwiczenia – gry pozycyjne zwiększające powtarzalność umiejętności technicznych- praktyka
 

 


 

FINAŁ TURNIEJU O PUCHAR PREZESA PODOKRĘGU BIELSKO-BIAŁA

 

ROCZNIK 2005 

 

 Dnia 11.02. br. (sobota) w hali sportowej przy ul. Filarowej w Bielsku-Białej został rozegrany finałowy turniej o Puchar Prezesa Podokręgu Bielsko-Biała. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny wyłonione we wcześniejszych rozgrywkach. 

 

SKŁADY DRUŻYN

BBTS PODBESKIDZIE: 

D. Adamus, J.Bielak, M.Budziński, J.Honkisz, A.Zajac, J.Markiel, W.Marzec, A.Michalak, K.Pezda, Sz.Głąb, Sz.Paszek, P.Urbaniec, P.Prymula, M.Wójcik - Trener: W.Fluder

BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA:

P.Pijanowski, K.Świerkosz, H.Matykiewicz, F.Mertens, P.Olszewski, J.Pająk, F.Riva, M.Śliwka - Trener: M.Tokarczyk

BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA:

J.Florek - T.Sekuła, N.Wójcik, P.Łach, F.Leśków, K.Pieniądz, J.Krzempek, P.Madej, S.Biedrawa - Trener: M.Gąsiorek

KS BESTWINKA:

S.Zajac, P.Fluder, P.Wójtowicz, M.Szafarczyk, K.Czulak, Mateusz Tomaszczyk, Miłosz Tomaszczyk, M.Woźniak - Trener: W.Fluder

 

 

Wyniki turnieju
BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA 2 : 1 
KS BESTWINKA BBTS PODBESKIDZIE 0 : 3
BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA KS BESTWINKA 6 : 0
BBTS PODBESKIDZIE BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA 0 : 1
BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA KS BESTWINKA 4 : 0
BBTS PODBESKIDZIE BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA 2 : 5

 

Tabela końcowa
1. BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA
2. BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA
3. BBTS PODBESKIDZIE
4. KS BESTWINKA

 

 

 

 


 

 

 

W dniu 9.02.2017 r. (czwartek) odbyło się spotkanie Prezesów klubów zrzeszonych w Podokręgu Bielsko-Biała z Prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej — Henrykiem Kulą, Prezesem Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej — Czesławem Biskupem oraz Prezesem Podokręgu Bielsko-Biała — Romanem Kubieńcem.
Głównym tematem spotkania było zapoznanie zaproszonych gości z sytuacją w klubach oraz problemami, na jakie napotykają działacze w swojej społecznej działalności.
Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula przedstawił założenia Śl.ZPN na najbliższy okres, przede wszystkim na rzecz rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, którą należy zatrzymać w klubach należących do Śl.ZPN.

Spotkanie zakończyło się życzeniami.

 

 


 

 

 

 

DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 2017 

 

Przez 8 weekendów odbywają się regularne rozgrywki w dwóch kategoriach wiekowych U-9 oraz U-11. Każdego roku na starcie rozgrywek jest ponad 50 zespołów tj. prawie 500 zawodników. Głównym organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie "Kochamy Sport" (www.kochamsport.pl), a współorganizatorem Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy (www.akademiagkstychy.pl).

W ramach rozgrywek każde dziecko otrzymuje koszulkę, spodenki i getry, w tym roku również kartę upominkową w wysokości 20 zł do zrealizowania przez opiekuna prawnego dziecka. Ponadto wszystkie drużyny biorą udział w losowaniu dwóch wyjazdów na mecz Borussii Dortmund.

 

Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy tutaj
 Adres rozgrywek: Tychy, ul. Andersa 22 (Kompleks Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy)
Termin: 08.04.2017r. –  11.06.2017r. (w godzinach 8:00-13:00)
(przerwa w rozgrywkach 15/16.04.2017 oraz 29/30.04.2017)
 Kategorie wiekowe:
U-9 (2008 i młodsi) – grają w soboty, jednocześnie na 3 boiskach sztucznych
U-11 (2006 i młodsi) – grają w niedziele, jednocześnie na 3 boiskach sztucznych
Drużyny: 8-10 zawodników  +  trener + asystent
Każda z drużyn bierze udział w losowaniu dwóch wyjazdów na mecz Borussii Dortmund! 

  


 

 

 


 

 

 

 
Zapraszamy do pobrania Terminarzy - Wiosna 2017:


Terminarz Klasa: A


Terminarz Klasa: B


III Liga Okręgowa A1 Juniorów


IV Liga Okręgowa A1 Juniorów