PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ BIELSKO-BIAŁA

 

43-300 Bielsko-Biała ul. Widok 12, tel./fax 33-812-65-60
NIP: 547–15–80–028         PKO BP 27 1020 1390 0000 6302 0116 6537

e-mail: podokręg.bozpn@gmail.com; www.bozpn-bielsko.pl


19.04.2017 r.


Wydział Gier Podokręgu Bielsko-Biała z uwagi na trudne warunki atmosferyczne odwołuje wszystkie mecze zaplanowane na 22 i 23 kwietnia 2017 r. 

 

 

Nowe terminy:

  

Seniorzy Klasa A i B 

17. kolejka przełożona na dzień 15.06.2017 r. godz. 15:00

  

III i IV Liga Okręgowa A1 Juniorów

11. kolejka przełożona na dzień 18.06.2017 r. godz. 12:00

  

IV Liga Okręgowa C1 Trampkarzy

2. kolejka przełożona na 3.05.2017 r. godz. 10:00

  

V i VI Liga Okręgowa C1 Trampkarzy
2. kolejka przełożona na 14.06.2017 r. godz. 17:00
  

IV Liga Okręgowa D1 Młodzików

1. kolejka przełożona na 11.06.2017 r. godz. 10:00

  
IV Liga Okręgowa D2 Młodzików Młodszych

1. kolejka przełożona na 7.06.2017 r. godz. 17:00

  

Żaki F1 Gr. I i II

1. kolejka przełożona na 19.06.2017 r. godz. 17:00

 


13.04.2017 r.

 

Roman Kubieniec zaczynał od skoków narciarskich 

Prezes Podokręgu Bielsko-Biała Roman Kubieniec pochodzi z Lachowic koło Suchej Beskidzkiej, gdzie bliżej mu było do... skoczni narciarskiej niż na piłkarskie boiska.
 

Serdecznie zapraszamy do przeczytania całego artykułu zamieszczonego na stronie Śląskiego ZPN -  TUTAJ 

 

 


 

  

 


 

P O W O Ł A N I A


           Wydział Szkolenia Podokręgu Bielsko-Biała zawiadamia, że dnia  1 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 10:00 w Chorzowie (MOSiR ul. Filarowa, sztuczna nawierzchnia) odbędzie się IV Memoriał im. Jurka Wyrobka, rocznika 2006 na który powołuje się z Waszego Klubu następujących zawodników:
 
1.BIAŁKA MATEUSZ         BTS Rekord Bielsko-Biała
2.GOŁĄBEK MACIEK         BTS Rekord Bielsko-Biała
3.GIBAS OSKAR BTS Rekord Bielsko-Biała
4.DROŹDZIK OSKAR BTS Rekord Bielsko-Biała
5.ŁACH PATRYK BTS Rekord Bielsko-Biała
6.KASPERA NORBERT BTS Rekord Bielsko-Biała
7.PIENIĄDZ KACPER BTS Rekord Bielsko-Biała
8. SZUMIŃSKI PIOTR BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
9. SWITA MAKS BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
10. BIEROŃSKI BARTEK BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
11. GANCARCZYK NIKODEM BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
12. MARTOSZ BARTOSZ BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
13. LACHENDRO FILIP BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała
14. MĘDRALA MATEUSZ BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zbiórka w/w zawodników w dniu 1 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 7:30 w siedzibie Podokręgu Bielsko-Biała, ul. Widok 12 (hala sportowa).
Zawodnicy powinni posiadać sprzęt: buty piłkarskie, ręcznik, bramkarze: sprzęt kompletny 

                                                                                                                    Za Wydział Szkolenia
                                                                                                           Trener Podokręgu Bielsko-Biała
                                                                                                                          Daniel Gala
                                                                                                                       tel. 507-764-609

 


 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z TERMINARZAMI LIG OKRĘGOWYCH - WIOSNA 2017

 

Klasy A


Klasa B


Bielsko-Biała: III Liga Okręgowa A1 Junior


Bielsko-Biała: IV Liga Okręgowa A1 Junior


Bielsko-Biała: IV Liga Okręgowa C1 Trampkarz

Bielsko-Biała: V Liga Okręgowa C1 Trampkarz

Bielsko-Biała: VI Liga Okręgowa C1 Trampkarz

Bielsko-Biała: IV Liga Okręgowa D1 Młodzik

Bielsko-Biała: IV Liga Okręgowa D2 Młodzik

 


 

 

XVIII Memoriał inż. Mariana Nalepy

25 lutego 2017 r.

 
W Halowym Turnieju Oldbojów w piłce nożnej zorganizowanym przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej nasz region reprezentowały drużyny: BTS Rekord Bielsko-Biała, GLKS Wilkowice, TS Bielskie Orły, Oldboys Team Jasienica.
 
Poniżej przedstawiamy komplet wyników rozegranych spotkań.
GLKS Wilkowice – BTS Rekord Bielsko-Biała 1:4
Zagłębie Sosnowiec – TS Bielskie Orły 0:0
Oldboys Team Jasienica – Szczakowianka Jaworzno 0:0
Reprezentacja Śląska Oldbojów – GLKS Wilkowice 4:0
BTS Rekord – Zagłębie 1:1
TS Bielskie Orły – Oldboys Team 1:1
Zagłębie – Reprezentacja Śląska 3:1
Oldboys Team – BTS Rekord 1:3
Szczakowianka – TS Bielskie Orły 0:0
GLKS Wilkowice – Zagłębie 0:7
Reprezentacja Śląska – Oldboys Team 5:0
BTS Rekord – Szczakowianka 2:1
Oldboys Team – GLKS Wilkowice 2:0
Szczakowianka – Reprezentacja Śląska 1:2
TS Bielskie Orły – BTS Rekord 2:0
Zagłębie – Old Boys Team 2:0
Reprezentacja Śląska – TS Bielskie Orły 2:0
GLKS Wilkowice – Szczakowianka 2:4
BTS Rekord – Reprezentacja Śląska 0:3
GLKS Wilkowice – TS Bielskie Orły 3:1
Szczakowianka – Zagłębie 1:3
 
Końcowa kolejność:
1. Reprezentacja Śląska Oldbojów
2. Zagłębie Sosnowiec
3. BTS Rekord Bielsko-Biała
4. TS Bielskie Orły
5. Szczakowianka Jaworzno
6. Oldboys Team Jasienica
7. GLKS Wilkowice
 
foto: Łukasz Klimaniec

 

Sprzedaż biletów na Mistrzostwa Europy U21 
 
W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 poniżej podajemy harmonogram składania zamówień na bilety meczów rozgrywanych w Tychach. 
Mistrzostwa Europy U21 będą rozegrane w dniach 16-30 czerwca 2017 r. w sześciu polskich miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach. 
 
 
 
 
Mecze w Tychach:
Grupa C
Niemcy - Czechy      18.06.2017 r.
Czechy - Włochy       21.06.2017 r.
Czechy - Dania         24.06.2017 r.
Półfinał                      27.06.2017 r.
 
Faza grupowa - zamówienia na bilety należy przesłać do Beskidzkiego Okręgowego ZPN najpóźniej do dnia 26 lutego br. na adres 
e-mail: podokreg.bozpn@gmail.com
 
Półfinał - zamówienia na bilety należy przesłać do Beskidzkiego Okręgowego ZPN najpóźniej do dnia 12 marca br. na adres 
e-mail: podokreg.bozpn@gmail.com
 
Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ
Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ

 


 

 

Wydział Szkolenia ŚL.ZPN w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich trenerów piłki nożnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego do uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych z podziałem na różne kategorie wiekowe.
 
Warsztaty są bezpłatne, nie będą certyfikowane i będą się odbywały zgodnie z poniższym harmonogram:
 
Warsztaty szkoleniowe dla trenerów pracujących z dziećmi w wieku 6-12 lat.
Data: 23.02.2017r.
Miejsce: Nowa Hala AWF (praktyka), Aula AWF Katowice (teoria)
Ograniczona ilość miejsc: 300
Rejestracja: tylko poprzez portal PZPN24
Wstęp: bezpłatny
 
Harmonogram:
16.30 – Jarosław Ziemba – Przykładowa jednostka treningowa dla kategorii Orlik-Młodzik (praktyka)
17.15 – Mateusz Maciejewski – Doskonalenie umiejętności technicznych z uwzględnieniem różnych sytuacji boiskowych (praktyka)
18.30 – Jarosław Ziemba – Działania indywidualne – forma ścisła czy forma gier a proponowany model gry (teoria)
19.20 – Mateusz Maciejewski – Doskonalenie umiejętności technicznych z uwzględnieniem różnych sytuacji boiskowych (teoria)
 
Warsztaty szkoleniowe dla trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą w wieku 13-18 lat
Data: 24.02.2017r.
Miejsce: Nowa Hala AWF (praktyka), Aula AWF Katowice (teoria)
Ograniczona ilość miejsc: 300
Rejestracja: tylko poprzez portal PZPN24 
Wstęp: bezpłatny
 
Harmonogram:
16.00 – Marcin Oślizło – Filozofia szkolenia na przykładzie Akademii SL Benfica U-13-19 (teoria)
17.00 – Łukasz Targiel – Wymagania techniczne na pozycjach w grze 11x11 (teoria)
18.30 – Marcin Oślizło - Rozwijanie percepcji w grach (wprowadzanie kontrolowanego chaosu) - praktyka
19.20 – Łukasz Targiel- Ćwiczenia – gry pozycyjne zwiększające powtarzalność umiejętności technicznych- praktyka
 

 


 

FINAŁ TURNIEJU O PUCHAR PREZESA PODOKRĘGU BIELSKO-BIAŁA

 

ROCZNIK 2005 

 

 Dnia 11.02. br. (sobota) w hali sportowej przy ul. Filarowej w Bielsku-Białej został rozegrany finałowy turniej o Puchar Prezesa Podokręgu Bielsko-Biała. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny wyłonione we wcześniejszych rozgrywkach. 

 

SKŁADY DRUŻYN

BBTS PODBESKIDZIE: 

D. Adamus, J.Bielak, M.Budziński, J.Honkisz, A.Zajac, J.Markiel, W.Marzec, A.Michalak, K.Pezda, Sz.Głąb, Sz.Paszek, P.Urbaniec, P.Prymula, M.Wójcik - Trener: W.Fluder

BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA:

P.Pijanowski, K.Świerkosz, H.Matykiewicz, F.Mertens, P.Olszewski, J.Pająk, F.Riva, M.Śliwka - Trener: M.Tokarczyk

BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA:

J.Florek - T.Sekuła, N.Wójcik, P.Łach, F.Leśków, K.Pieniądz, J.Krzempek, P.Madej, S.Biedrawa - Trener: M.Gąsiorek

KS BESTWINKA:

S.Zajac, P.Fluder, P.Wójtowicz, M.Szafarczyk, K.Czulak, Mateusz Tomaszczyk, Miłosz Tomaszczyk, M.Woźniak - Trener: W.Fluder

 

 

Wyniki turnieju
BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA 2 : 1 
KS BESTWINKA BBTS PODBESKIDZIE 0 : 3
BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA KS BESTWINKA 6 : 0
BBTS PODBESKIDZIE BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA 0 : 1
BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA KS BESTWINKA 4 : 0
BBTS PODBESKIDZIE BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA 2 : 5

 

Tabela końcowa
1. BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA
2. BTS REKORD II BIELSKO-BIAŁA
3. BBTS PODBESKIDZIE
4. KS BESTWINKA

 

 

 

 


 

 

 

W dniu 9.02.2017 r. (czwartek) odbyło się spotkanie Prezesów klubów zrzeszonych w Podokręgu Bielsko-Biała z Prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej — Henrykiem Kulą, Prezesem Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej — Czesławem Biskupem oraz Prezesem Podokręgu Bielsko-Biała — Romanem Kubieńcem.
Głównym tematem spotkania było zapoznanie zaproszonych gości z sytuacją w klubach oraz problemami, na jakie napotykają działacze w swojej społecznej działalności.
Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula przedstawił założenia Śl.ZPN na najbliższy okres, przede wszystkim na rzecz rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, którą należy zatrzymać w klubach należących do Śl.ZPN.

Spotkanie zakończyło się życzeniami.

 

 


 

 

 

 

DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA 2017 

 

Przez 8 weekendów odbywają się regularne rozgrywki w dwóch kategoriach wiekowych U-9 oraz U-11. Każdego roku na starcie rozgrywek jest ponad 50 zespołów tj. prawie 500 zawodników. Głównym organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie "Kochamy Sport" (www.kochamsport.pl), a współorganizatorem Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy (www.akademiagkstychy.pl).

W ramach rozgrywek każde dziecko otrzymuje koszulkę, spodenki i getry, w tym roku również kartę upominkową w wysokości 20 zł do zrealizowania przez opiekuna prawnego dziecka. Ponadto wszystkie drużyny biorą udział w losowaniu dwóch wyjazdów na mecz Borussii Dortmund.

 

Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy tutaj
 Adres rozgrywek: Tychy, ul. Andersa 22 (Kompleks Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy)
Termin: 08.04.2017r. –  11.06.2017r. (w godzinach 8:00-13:00)
(przerwa w rozgrywkach 15/16.04.2017 oraz 29/30.04.2017)
 Kategorie wiekowe:
U-9 (2008 i młodsi) – grają w soboty, jednocześnie na 3 boiskach sztucznych
U-11 (2006 i młodsi) – grają w niedziele, jednocześnie na 3 boiskach sztucznych
Drużyny: 8-10 zawodników  +  trener + asystent
Każda z drużyn bierze udział w losowaniu dwóch wyjazdów na mecz Borussii Dortmund! 

  


 

 

 


 

 

 

 
Zapraszamy do pobrania Terminarzy - Wiosna 2017:


Terminarz Klasa: A


Terminarz Klasa: B


III Liga Okręgowa A1 Juniorów


IV Liga Okręgowa A1 Juniorów