AKTUALNOŚCI

 

  

20-11-2019

Halowy turniej w Podokręgu Zabrze

Zbliża się kolejna 8 edycja Halowej Ligi Podokręgu Zabrze.


Rozgrywki prowadzone będą w następujących kategoriach wiekowych:
- roczniki 2013-2014 (skrzaty),
- roczniki 2011-2012 (żaki),
- roczniki 2009-2010 (orliki),
- roczniki 2007-2008 (młodziki),
- roczniki 2005-2006 (trampkarze),
- roczniki 2001-2004 (juniorzy),
- rocznik 2000 i starsi (seniorzy).

Zgłoszenia drużyn są przyjmowane drogą mailową - hlpz@podokregzabrze.org - do 22 listopada br. W zgłoszeniu prosimy podać kategorię wiekową i ilość drużyn reprezentujący dany klub.

Przypominamy, że dla klubów zrzeszonych w Podokręgu Zabrze udział w HLPZ jest bezpłatny, natomiast wpisowe dla klubów spoza naszego Podokręgu wynosi 200 zł.

Rozgrywki trwać będą od listopada br. do marca 2020 roku, a wszelkich informacji udziela Koordynatora do spraw HLPZ - Grzegorz Podeszwa (tel. 531-872-021).

Mecze finałowe odbędą się 1 marca 2020 roku w Arenie Gliwice.

20-11-2019

SKORZYSTAĆ MOGĄ CAŁE SZTABY SZKOLENIOWE

 


Unlimited Sport – Football Edition „Praktycy dla Praktyków” to pierwsza edycja konferencji trenerskich skierowana do całych sztabów drużyn piłkarskich.

24 listopada od 9.00 do 18.00 na Stadionie Miejskim w Tychach, które wspólnie ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej, są partnerem przedsięwzięcia, zorganizowanego przez DreamMotion, odbędzie się wyjątkowe spotkanie szkoleniowców. Rejestracja ruszyła 29 października, a lista uczestników, którzy mogą zdobyć 3 punkty do certyfikacji, jest ograniczona.

- Konferencja jest podzielona na panele - mówi prezes zarządu DremMotion Sp. z o.o. Piotr Woźniak. - Docelowo odbiorcą jest każda osoba, która pracuje w sztabie piłkarskim. Stąd właśnie rozróżnienie na: panel techniczno-taktyczny dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, na panel treningowo-metodyczny dla tych którzy pracują z zawodnikami pod kątem przygotowania motorycznego i profilaktyki czyli dla, lekarzy, fizjoterapeutów, masażystów i fizjologów oraz panel menedżerski uwzględniający prowadzenie klubu, czyli dla prezesów, dyrektorów sportowych, kierowników, koordynatorów, menedżerów i skautów. Tematem głównym będzie wprowadzanie młodego zawodnika do piłki seniorskiej. Czyli etap, w którym zawodnik mając 17-18-lat albo robi krok w kierunku zawodowej piłki, albo zostaje w "odmęcie" lig amatorskich.

- Jak przebiegać będzie konferencja?

- Panele odbywać się będą równolegle, czyli w tym samym momencie, w trzech różnych salach. Będzie więc można wybrać wykładowcę i temat, który kogoś najbardziej interesuje. A jest w czym i w kim wybierać. Wśród wykładowców od techniki i taktyki są: Mateusz Michalik, Jarosław Skrobacz, Daniel Kawka, Rafał Kubów i Jacek Magiera. O całej gamie aspektów medycznych mówić będą: profesorowie: Krzysztof Ficek, Jan Chmura i Paweł Chmura, doktorzy: Grzegorz Hajduk i Marek Konefał oraz Dominik Chałupnik, Jakub Heller, Michał Puchała, Artur Mohr. Natomiast o organizacji struktur szkoleniowych w klubie powiedzą: Piotr Mrozek, Sebastian Mirowski i Robert Góralczyk. Te nazwiska mówią wiele i na pewno każdy pracujący w klubie znajdzie coś wartościowego dla siebie. Do tego przewidziane są mini targi, na których zaprezentują się usług dla klubów z zakresu sprzętu do rehabilitacji oraz treningowego, a także suplementacji ze spółką Olimp Sport Nutrition, która jest też jednym ze sponsorów konferencji.

- Gdzie można zdobyć więcej informacji?

- Zapraszam na naszą stronę konferencji (TUTAJ), na której mamy też wyszczególnionych partnerów z patronem honorowym, czyli prezydentem Miasta Tychów oraz sponsorów, z firmą finansową Value Company na czele. Oczywiście są tam informacje o planie konferencji, prelegentach, regulaminie i sposobie rejestracji. Odbywa się ona przez portal pzpn24.pl, a cały proces rejestracji jest u nas dokładnie opisany i myślę, że każdy zainteresowany poradzi sobie z zapisem. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że zapisujemy się na portalu PZPN, a opłaty w wysokości 249 złotych dokonujemy na konto DreamMotion Sp. z o.o., nr: 54 1140 2004 0000 3702 7856 8692, w tytule podając imię, nazwisko, panel wydarzenia oraz e-mail uczestnika.

- Czy to jest debiut waszej firmy na tym polu?
- Jesteśmy formą szkoleniową więc prowadziliśmy już różne konferencje, ale o takim zasięgu ogólnopolskim, na taką liczbę uczestników, których z wykładowcami i gośćmi spodziewamy się około 350, jako główny organizator debiutujemy na głębokiej wodzie, ale... płyniemy. Rejestracja ruszyła i za tym idzie nadzieja, że pojawią się uczestnicy i wyniosą dla siebie wiedzę praktyczną i merytoryczną, która pozwoli się im rozwijać. Tego w imieniu organizatorów sobie i uczestnikom życzę.

12-11-2019

CERTYFIKOWANE WARSZTATY

Podokręg Bytom i Podokręg Zabrze wspólnie ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej serdecznie zapraszają na warsztaty szkoleniowe dla trenerów.

Data: 25 listopad 2019r (poniedziałek)

Miejsce: Hala na Skarpie Bytom ul. Frycza-Modrzewskiego 5A

Ograniczona ilość miejsc: 180


Harmonogram:

17:00-17:30 Otwarcie, przedstawienie planu kursokonferencji oraz sprawy bieżące. Artur Maligłówka.
17:30-19:00 Szkolenie w kategorii orlik-trampkarz w praktyce i teorii. Trener Damian Mikołowicz.
19:00-20:00 Praca szkoleniowa w seniorskich zespołach amatorskich. Trener Adrian Szastok.
20:00-21:00 Zmiany w przepisach gry w piłkę nożną. Sędzia Sławomir Smaczny.
21:00-21:15 Dyskusja.
21:15 Zakończenie kursokonferencji.

Każdy z trenerów uczestniczących w warsztatach otrzyma punkty/godziny do zasad licencjonowania Trenerów zgodnie z poniższym zestawieniem:

UEFA A, B: 4 punkty
PZPN A, B: 4 punkty
Grassroots C, D: 2 punkty
Rejestracja: tylko poprzez portal PZPN24, w zakładce „Wydarzenia – kursy, licencje & konferencje”. W dniu warsztatów nie będzie możliwości dopisania się do listy uczestników.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Wszyscy zainteresowani trenerzy, którzy nie posiadają aktywnego konta na portalu PZPN24 proszeni są o założenie w/w konta. Szczegółową instrukcję tworzenia konta oraz zapisu na wybraną konferencję przedstawia poniższy film: https://www.youtube.com/watch?v=LiatNyoXEDQ

31-10-2019

Komunikat Bielsko-Tychy Nr 15


30-10-2019

XX Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

 
 Rozgrywki o Puchar Tymbarku odbędą się 4.11.2019 na obiektach BTS Rekord w Bielsku - Białej. 

Rozgrywki powiatu bielskiego godz. 9.00-12.30
Rejestracja drużyn godz. 8.30

Rozgrywki miasta Bielsko-Biała godz 13.00-16.00
Rejestracja drużyn godz. 12.15

Wszystkie mecze odbywać się będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią.