AKTUALNOŚCI

 

 

27-08-2018
BKS lepszy od Górala

W hitowym pojedynku 5 kolejki gier Beskidzkiej Ligi Okręgowej mierzyły się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zespoły BKS Stal Bielsko i Górala Żywiec. Na trybunach ponad 1000 ludzi, nieustanny doping z obu stron, a na boisku lepsi gospodarze.

Już od początku spotkania bliżej objęcia prowadzenia byli gospodarze, jednak na ich drodze do zdobycia bramki stawała raz poprzeczka, a raz bramkarz gości. Dopiero w 44 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę w bramce Górali umieścił uderzeniem głową Damian Kubica. Pomimo iż prowadzili gospodarze, to kilka sytuacji pod bramką Chmiela stworzyli goście - jednak ich uderzenia były albo niecelne, albo zbyt słabe by pokonać bramkarza BKSu.

W drugiej odsłonie goście dążyli do wyrównania, jednak to BKS ponownie zdołał umieścić piłkę w bramce Górali. W 73 minucie faulowany w polu karnym Żywczan był Adamus, a jedenastkę na bramkę zamienił pewnym uderzeniem Janusz Bąk. W końcówce spotkania Górale z Żywca zdołali zdobyć bramkę kontaktową, w zamieszaniu w polu karnym odpowiednio zachował się Marcin Kosiec i ucieszył licznie zgromadzonych kibiców z Żywca. Jak się jednak okazało była to ostania bramka w tym meczu i prestiżową potyczkę na swoją korzyść zapisali gracze Bialskiej Stali.

Poniżej zapis relacji live którą prowadził portal BeskidzkaPilka.pl, oraz skrót meczu przygotowany przez ten sam portal.