AKTUALNOŚCI

 

 

21-10-2017
Wisła wraca na pudło

Jednym z ciekawszych spotkań 12 kolejki gier Beskidzkiej Ligi Okręgowej było starcie w Wiśle gdzie WSS podejmował Cukrownika z Chybia. Faworytem meczu byli gospodarze i to oni, choć nie bez problemów, sięgnęli po komplet punktów.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 20 minutach gry. Do tego czasu obie drużyny stwarzały sobie sytuacje strzeleckie, jednak nie wynikało z nich nic groźnego dla bramkarzy z obu stron. Dopiero w 73 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę otrzymał na siódmym metrze wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Rafał Szczygielski i nie namyślając się uderzył na bramkę Nowakowskiego, bramkarz Wisły co prawda piłkę złapał, jednak miało to już miejsce za linią bramkową i sędzia wskazał na środek boiska.

 

Strata bramki mocno pobudziła Wiślan którzy przez kolejne minuty próbowali doprowadzić do wyrównania, goście nie pozostawali bierni i również kilkukrotnie zagrozili bramce gospodarzy - gola zdobyli jednak zawodnicy Tomasza Wuwra. W 77 minucie gry podanie sprzed pola karnego otrzymał na ósmym metrze Dariusz Rucki i po przyjęciu piłki, przy asyście dwóch obrońców Chybia zdołał pokonać Nalepę, dając swojej drużynie wyrównania. Po zdobyciu bramki, gospodarze przycisnęli rywali i na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Cukrownika znalazł się Dariusz Rucki i po raz drugi w meczu pokonał on Nalepę, ustalając wynik spotkania na korzyść WSSu. W końcówce Cukrownik próbował doprowadzić do wyrównania, sztuka ta im jednak się nie powiodła i z kolejnego kompletu oczek na swoim koncie cieszyli się gracze z Wisły.

 

Wiślanie awansowali na miejsce trzecie w tabeli, Cukrownik sklasyfikowany jest na pozycji ósmej.

 

Zapis relacji na żywo zrealizowanej przez Beskidzkapilka.pl :