AKTUALNOŚCI

 

 

08-05-2017
Niespodzianka w Żywcu

 

Koszarawy komplet z liderem

 

Zdecydowanym faworytem spotkania w Żywcu byli goście z Wisły. Drużyna Tomasza Wuwra, by utrzymać pozycję lidera, musiała spotkanie z Koszarawą wygrać.

 

 

 

 

Od początku optyczną przewagę mieli goście, zespół z Wisły co chwilę próbował sforsować szyki obronne gospodarzy, jednak dobrze ustawiona drużyna trenera Białka nie pozwalała na zbyt wiele rywalom, gospodarze również próbowali napocząć ryali - z podobnym skutkiem co oni. W 40 minucie defensywa Koszarawy popełniła błąd i po faulu na Kotrysie w szesnastce Koszarawy, do piłki na jedenastym metrze podszedł Szymon Płoszaj, jego sygnalizowane uderzenie z łatwością jednak złapał Mrok i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku bezbramkowym.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, częściej atakowali goście i to oni byli bliżsi zdobycia bramki. Co jednak nie udawało się drużynie z Wisły, powiodło się gospodarzom. W 74 minucie piłkę w okolicach piętnastego metra otrzymał Mateusz Gach i pewnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Szalbóta, piłka po drodze skozłowała, nie dając bramkarzowi gości żadnych szans na obronę.

Do końca spotkania goście z Wisły próbowali doprowadzić choćby do remisu, ostatecznie jednak Koszarawa zdołała obronić zaliczkę i zainkasować komplet oczek, pozbawiając zarazem Wiślan pozycji lidera.

 

TS Koszarawa Żywiec – WSS Wisła 1 : 0 (0:0)
1:0 Gach Mateusz (74')
 
Żółte kartki:
Janik Krzysztof  (TS Koszarawa Żywiec)
Kotrys Kamil (WSS Wisła)
 
TS Koszarawa Żywiec
Mrok Wojciech, Gąsiorek Tomasz (69' Zyzak Damian), Pępek Sebastian, Jakubiec Bartłomiej, Gach Szymon, Sala Bartosz (59' Bąk Filip), Janik Tomasz, Celej Maksymilian, Gach Mateusz (88' Kozieł Kamil) Janik Krzysztof (55' Chipala David) Kosibor Mariusz 
Trener: Sławomir Białek
 
WSS Wisła
Szalbót Przemysław, Pilch Mariusz (78' Juroszek Dariusz), Kotrys Kamil, Kubica Jakub, Tomala Mateusz, Rucki Bartłomiej (82' Stawicki Damian), Chmiel Jakub (46' Juroszek Sebastian), Sikora Szymon, (46' Marekwica Jakub), Rucki Dariusz, Mazurek Marcin, Płoszaj Szymon
Trener: Tomasz Wuwer
foto: tskoszarawazywiec.pl
 

Skrót spotkania zrezalizowany przez beskidzkapilk.pl:

 
Zapis całego spotkania zrezalizowany przez beskidzkapilka.pl