AKTUALNOŚCI

 

 

12-04-2017
TS Czarni-Góral Żywiec - MRKS Czechowice-Dziedzice

 

 

  

 Górala klęska przy Tetmajera

 

Jednym z najciekawszych spotkań weekendowej kolejki gier Beskidzkiej Ligi Okręgowej było starcie Górala Żywiec z MRKS Czechowice-Dziedzice.

 

 

Poprzedni wyjazd Czechowic na Żywiecczyznę zakończył się wysoką wygraną w Ciścu, gospodarze poprzednie swoje ligowe spotkanie przegrali u siebie z Pietrzykowicami. W meczu bez zdecydowanego faworyta, zdecydowanie lepsi okazali się goście.

W pierwszej połowie działo się dużo, na boisku i wokół niego. Lepiej na zielonej murawie radzili sobie goście z Czechowic. Przez zdecydowaną większość pierwszej odsłony utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak więcej do powiedzienia mieli goście i to oni pierwsi cieszyli się z bramki. W doliczonym czasie gry wpierw Michalskiego pokonał Szymon Niemczyk, a po chwili debiutanckiego gola na polskich boiskach uzyskał Kolumbijczyk Edwin Barbosa.

W drugiej połowie zespół Górala próbował odrobić straty, jednak bramki zdobywali goście. W 52 minucie faulowany w polu karnym Górala był Barbosa, a jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Żyła. Kolejne pół godziny gry to walka główne w śodku pola, z elementami zagrożenia bramki Górala. Między innymi z rzutu wolnego pośredniego piłka trafiła w poprzeczkę. W końcówce spotkanie ożywiło się i kibice byli świadkami trzech kolejnych bramek. W 85 minucie katastrofalny błąd obrony wykorzystał Mateusz Żyła, po chwili bramkę pocieszenia dla gospodarzy uderzeniem głową, uzyskał Krzysztof Urbaś. Wwynik w doliczonym czasie gry ustalił Krystian Patroń, wykorzystując dogranie z lewej strony Żyły.

 

Poniżej skrót spotkania, zrezalizowany przez portal BeskidzkaPilka.pl.