AKTUALNOŚCI

 

 

02-01-2017
Piłkarskie zakończenie roku

 

Gwiazdka z Rekordem 
 

Po raz czternasty w hali BTS Rekord w Bielsku-Białej spotkały się, korzystając ze świątecznych ferii, dziecięce drużyny z klubów Śląska i Podbeskidzia, uzupełnione ekipami z Małopolski - z terenów dawnego województwa bielskiego. W czterodniowej rywalizacji uczestniczyli młodzi piłkarze urodzeni w roku 2002 i młodsi.

 

 


We wtorek 27 grudnia zawody rozgrywali chłopcy z rocznika 2005 i młodsi. Zwyciężyła drużyna Liska Milówka, przed reprezentantami gospodarzy - Rekordem 2005 i Beskidem Skoczów. Najlepszym strzelcem w tym dniu okazał się zdobywca sześciu bramek Mateusz Stanek z Karola Wadowice, najlepszym bramkarzem Kacper Szpak (Lisek Milówka), a najlepszy zawodnikiem Dominik Słowik (również z Milówki).
 

W środę, w drugim dniu gwiazdkowego turnieju grały między sobą zespoły złożone z zawodników urodzonych w 2004 roku i później. Pierwsze miejsce dla Ruchu Radzionków przed Rekordem 2004 i Spartą Zabrze. Indywidualne wyróżnienia w tej kategorii wiekowej: Królem pod bramką został, z rekordową zdobyczą jedenastu goli, gracz gospodarzy Szczepan Mucha, najlepszym bramkarzem Maksymilian Gąsior z Gwiazdy Ruda Śląska, zaś tytuł najlepszego zawodnika przypadł Tomaszowi Mazurowi z Ruchu Radzionków.
 

Czwartek był dniem przeznaczonym na rywalizację piłkarzy rocznika 2003 i młodszych. Wygrał Beskid Andrychów. Na podium stanęły również: GTS Stadion Śląski Chorzów i Iskra Pszczyna. Najskuteczniejszy - gracz zwycięskiej ekipy Daniel Budka (9 goli). Najlepszy wśród bramkarzy - Paweł Mura z Iskry Pszczyna. Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Michała Barcia, reprezentującego barwy Stadionu Śląskiego.
 

W piątek 30 grudnia, w ostatnim dniu imprezy przeznaczonym dla młodych piłkarzy urodzonych w roku 2002 i młodszych najlepiej wypadł Rekord, który zameldował się na podium przed Orbitą Bukowno i MOSiR-em Jastrzębie. Najlepszym strzelcem został Konrad Liszka (Orbita Bukowno), zdobywca 5 bramek, najlepszym golkiperem Jakub Szumera (także Orbita), a najlepszym zawodnikiem gracz Rekordu Kacper Mielnikiewicz. (lk)
 

Fot. Marek Łękawa