AKTUALNOŚCI

 

 

31-12-2016
Pomaganie przez granie

 

IV Turniej Dziwnych Drużyn
 

W tym turnieju - o zaskakującej, wywołującej uśmiech nazwie - satysfakcja z osiągniętego wyniku idzie w parze z chęcią niesienia pomocy… 

 

 

 

 

 


 
W zasadzie od samego początku jest to impreza dla drużyn o statusie amatorskim, ale w tej edycji w ich składach zaroiło się od nazwisk znanych z ligowych boisk. W zawodach zorganizowanych przez Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Beskid Skoczów zaraz po świętach - na dwóch obiektach: w hali w Pogórzu i w hali w Górkach Wielkich - zagrali m.in.: eks-reprezentant Polski Ireneusz Jeleń, zawodnik Ruchu Chorzów Łukasz Hanzel, były trener futsalowego Rekordu Adam Kryger, reprezentant Polski w futsalu Łukasz Biel wraz z kilkoma kolegami z ekstraklasowego Rekordu, byli piłkarze Podbeskidzia: Kamil Adamek, Sławomir Cienciała, Mariusz Sacha, Richard Zajac oraz obecny - Daniel Feruga i grający w BKS-ie Krzysztof Chrapek, a także inni zawodnicy znani z czwartoligowych boiski, Profi Credit Bielskiej Ligi Okręgowej czy A-klasy.
 

Do turnieju zgłosiło się dwadzieścia zespołów, które zostały rozlosowane do czterech grup eliminacyjnych (po pięć drużyn w każdej grupie). Poszczególne nazwy ekip mogły przyprawić kibica piłki nożnej - i to nie tylko tego bez poczucia humoru - o zawrót głowy, ale w końcu charakterystyczna nazwa całej imprezy zobowiązuje do odrobiny fantazji w tym zakresie. Wystartowały następujące drużyny: Chyba Ty Skoczów, Nieckarz Team Międzyświeć, AKS Grzybowice Zabrze, Hot Dog Skoczów, Dragon Team, Naprzód do Tyłu, No Name, Drużyna Łukasza Hanzela, e-pompa.pl, Orły Sadzy, Cichociemni Bielsko-Biała, Inny Zespół, KTS Drogomyśl, Murzyńska Gra, Singer Team, Team Jakuba, Spaw Team, Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej, FC MIX Bielsko-Biała oraz BeskidzkaPilka.pl. Honorowy patronat nad turniejem objął burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko. Zmagania, w towarzystwie prezesa Podokręgu Skoczów Bogusława Walicy, obserwował prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej i członek zarządu PZPN Henryk Kula, który był pod wrażeniem pomysłu zorganizowania w okresie świątecznym imprezy piłkarskiej skutkującej realnym wsparciem dla potrzebujących.
 

Rywalizacji sportowej przyświecał bowiem szlachetny cel: dochód z turnieju zostanie przekazany na rehabilitację Natalki Koziołek - córki byłego zawodnika Beskidu Skoczów. Ojciec dziewczynki będzie mógł również wystawić na aukcji internetowej przekazane mu koszulki, m.in. Sebastiana Olszara, siatkarek BKS Profi Credit, siatkarzy BBTS i hokeistów Unii Oświęcim.
 

W meczu o trzecie miejsce Cichociemni Bielsko-Biała pokonali… Inny Zespół 4:3. Finał był rewanżem za potyczkę w grupie (w której Naprzód do tyłu pokonał No Name). Gdy już wydawało się, że „bezimienna” drużyna odkuje się i sięgnie po zwycięstwo w całym turnieju, Naprzodowi do tyłu w ostatniej akcji meczu udało się doprowadzić do wyrównania. Remis 2:2 - a więc swoista „wisienka na torcie”: seria rzutów karnych, które skuteczniej wykonywali zawodnicy Naprzód do tyłu. (lk)
 

Zwycięski skład:

Mateusz Feruga, Tomasz Czyż, Kamil Kotrys, Kamil Sekuła, Michał Grześ, Dariusz Rucki, Krzysztof Koczur, Krystian Papatanasiu
 

Fot. profil FB Beskidu Skoczów