AKTUALNOŚCI

 

 

30-12-2016
Młodziutkich górali zwycięstwo na hali...


TS United Żywiec mistrzem Śląska dziesięciolatków w futsalu

 

W niedzielę 18 grudnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w futsalu rocznika 2006. Była to druga - po zmaganiach trzynastolatków w Bielsku - impreza rangi mistrzowskiej zorganizowana przez Śląski Związek Piłki Nożnej z myślą o najmłodszych zawodnikach futsalu.


 

 

W Mikołowie pojawiło się osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Grupę A utworzyły: MOSiR Mikołów, Gwiazda Ruda Śląska, UKS Milenium Gliwice oraz TS United Żywiec. Zwycięstwo w grupie przypadło żywczanom, którzy w tej fazie turnieju - podobnie jak gospodarze - wygrali dwa mecze, a po bezbramkowym remisie w bezpośrednim pojedynku wyszli na pierwszym miejscu z grupy, dzięki lepszemu bilansowi bramek (United - 8:1; MOSiR - 7:1). W grupie B spotkały się: AKS Mikołów, AP Bytom, Lot Konopiska oraz Rekord Bielsko-Biała. Bielszczanie wygrali swoją grupę z kompletem zwycięstw.

Faza grupowa była niezwykle istotna dla turniejowej rywalizacji ze względu na przyjęty system rozgrywek. Po zakończeniu eliminacji z marszu utworzone zostały pary, które rywalizowały ze sobą o poszczególne miejsca. I tak w meczu o siódme miejsce AKS Mikołów, czwarta drużyna grupy B, pokonał gliwicki UKS Milenium, czwartą ekipę grupy A. Spotkanie o piątą lokatę zakończyło się wynikiem 1:0 dla trzeciej w grupie A Gwiazdy Ruda Śląska, która pokonała trzeci w grupie B Lot Konopiska. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom, drugim w grupie A piłkarzom MOSiR-u Mikołów, którzy zwyciężyli 2:1 AP Bytom, drugą ekipę grupy B. Finał był wewnętrzną sprawą drużyn z Podbeskidzia. TS United - zwycięzca grupy A zremisował po zaciętej walce z bielskim Rekordem - niepokonanym w rozgrywkach eliminacyjnych zwycięzcą grupy B, ale okazał się lepszy w karnych 3:1. Tym samym bielszczanie zostali wicemistrzami, a żywczanie Mistrzami Śląska rocznika 2006. W tym wypadku powiedzenie, że po finale zwycięzcy cieszyli się jak mali chłopcy nie jest tylko zwykłą piłkarską przenośnią. Nabrało realnego, autentycznego wymiaru spontanicznej dziecięcej radości.

Wyróżnienia indywidualne: Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrany został Patryk Łach z Rekordu, a najlepszym strzelcem, z dorobkiem pięciu goli, Szymon Gancarz z mistrzowskiej ekipy Żywca. Najlepszym bramkarzem Konrad Mnich, golkiper MOSiR-u Mikołów. (lk)      
 
TERMINY POZOSTAŁYCH TURNIEJÓW: 
Dla rocznika 2005 tuż po Nowym Roku - 7 stycznia 2017 turniej zorganizuje Gwiazda Ruda Śląska.
Rocznik 2004 zaproszony jest 18 lutego przez GSF Gliwice.
 
Przypominamy, że w turniejach mogą wystartować kluby zrzeszone w strukturach Śląskiego Związku Piłki Nożnej - zarówno futsalowe, jak te z boisk trawiastych. Podczas rozgrywek obowiązują uproszczone przepisy futsalowe, a mecze rozgrywane są piłką do futsalu. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń (Uwaga! Ilość miejsc ograniczona). Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową na adres: futsal@slzpn.katowice.pl Wpisowe za udział w turnieju: 250 złotych. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, zaś drużyna puchar. Organizator zapewnia posiłki i napoje dla uczestników mistrzostw. Dodatkowe informacje u przewodniczącego Wydziału Futsalu ŚlZPN Arkadiusza Grzywaczewskiego pod numerem telefonu: 504 197 289.