AKTUALNOŚCI

 

 

12-12-2016
Rekordowe emocje

Rekord wicemistrzem Śląska trzynastolatków w futsalu - Bielsko-Biała

 

Rekord wicemistrzem Śląska trzynastolatków w futsalu

 

W sobotę 10 grudnia na obiekcie BTS Rekord w Bielsku-Białej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w futsalu rocznika 2003. Impreza zainaugurowała trzeci cykl turniejowy, organizowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej z myślą o młodych adeptach tej odmiany futbolu.

 

 

 

 

W bielskich rozgrywkach wystartowało osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W grupie A zagrały: GLKS Wilkowice, Rekord Bielsko-Biała, KOS Victoria Częstochowa i Milenium Gliwice. Grupę B współtworzyły: Gwiazda SMS Ruda Śląska, Lukam Skoczów, AP Gliwice i obrońca tytułu KS Świerklany (który ostatecznie w tej edycji mistrzostw zajął piątą lokatę). Z grupy A na pierwszym miejscu wyszli gospodarze - młodzi piłkarze Rekordu zanotowali w fazie eliminacyjnej dwa zwycięstwa i jeden remis - oraz Milenium Gliwice. Z grupy B, z kompletem punktów, Gwiazda Ruda Śląska, a na drugiej pozycji, również premiowanej awansem do półfinału, Lukam Skoczów. Tutaj, po zaciętym pojedynku beskidzkich teamów, który zakończył się bezbramkowym remisem, doszło do rzutów karnych. W tym elemencie futsalowego rzemiosła minimalnie lepsi okazali się gospodarze i Rekord pokonał skoczowian 3:2. W drugim półfinale Gwiazda rozbiła Milenium Gliwice 5:0. 
 

W meczu o trzecie miejsce los uśmiechnął się do ekipy z Gliwic, która wyrównującego gola na 1:1 zdobyła… na 12 sekund przed zakończeniem spotkania z Lukam Skoczów, a następnie rozstrzygnęła na swoją korzyść serię rzutów karnych. W Finale wydawało się, że jest już „pozamiatane”, kiedy bielska drużyna prowadziła 3:0. Rudzianie nie poddali się i - niczym w pamiętnym dramatycznym finale Ligi Mistrzów Liverpool-Milan z 2005 roku z udziałem Jerzego Dudka - zdołali doprowadzić stan meczu do wyniku 3:3. A w karnych Gwiazda okazała się lepsza o jedno trafienie od gospodarzy i mogła cieszyć się z futsalowego Mistrzostwa Śląska trzynastolatków.
 

Najlepszym zawodnikiem bielskiego turnieju wybrany został Filip Przybułek z wicemistrzowskiej ekipy Rekordu, zaś bramkarzem Łukasz Łoś - zawodnik Milenium Gliwice. Tytuł króla strzelców, z dorobkiem 7 goli, zdobył Bartosz Baranowicz z Gwiazdy Ruda Śląska (lk)
 

TERMINY POZOSTAŁYCH TURNIEJÓW:  dla rocznika 2006, jeszcze w tym roku, 18 grudnia - w roli gospodarza Kamionka Mikołów. Dla rocznika 2005 już po nowym roku - 7 stycznia 2017 turniej zorganizuje Gwiazda Ruda Śląska. Rocznik 2004 zaproszony jest 18 lutego przez GSF Gliwice.
 

W turniejach mogą wystartować kluby zrzeszone w strukturach Śląskiego Związku Piłki Nożnej - zarówno futsalowe, jak te z boisk trawiastych. Podczas rozgrywek obowiązują uproszczone przepisy futsalowe. Mecze rozgrywane są piłką do futsalu. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń (Uwaga! Ilość miejsc ograniczona). Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową na adres: futsal@slzpn.katowice.pl. Wpisowe za udział w turnieju: 250 złotych. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, zaś drużyna puchar. Organizator zapewnia posiłki i napoje dla uczestników mistrzostw. Dodatkowe informacje u przewodniczącego Wydziału Futsalu ŚlZPN Arkadiusza Grzywaczewskiego pod numerem telefonu: 504 197 289.