AKTUALNOŚCI

 

 

29-11-2016
Szkolenie w Bielsku

 
Konferencja na Rekordzie! 

 
W ostatni poniedziałek listopada, z inicjatywy Wydziału Szkolenia Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, na obiektach BTS Rekord w Bielsku-Białej miała miejsce kursokonferencja, na którą zgłosili się trenerzy i instruktorzy z Podokręgów Bielsko, Skoczów oraz Żywiec.

 

 

Inicjatywa Wydziału Szkolenia spotkała się z dużym odzewem środowiska trenerskiego całego Podbeskidzia. Tematyka kursokonferencji dotyczyła okresu przygotowawczego - zarówno dla zespołów seniorskich, jak młodzieżowych. Szkolenie przeprowadzili: Bogusław Matloch, Wojciech Gumola oraz Piotr Szymura, którego poprosiliśmy o kilka słów podsumowania:

 

- Super, że udało się zorganizować taką kursokonferencję w Bielsku. Myślę, że zainteresowanie przerosło oczekiwania nas wszystkich. Dziękuję trenerowi Gienkowi Kulikowi za możliwość wystąpienia i zaprezentowania tematu, który jest mi bliski. Uważam, że futsal naprawdę jest bardzo przydatnym elementem w szkoleniu zawodników. Tym bardziej, że w okresie zimowym, często z uwagi na pogodę, wchodzimy na halę. W Rekordzie wyznajemy taką zasadę od dawana, stąd wspaniale, że mogłem się tym podzielić z trenerami z innych zespołów. Oczywiście wyniosą z tego to, co będą uważali za stosowne. Generalnie fajnie, że dobór tematów w jakiś sposób dotykał wszystkich grup wiekowych, począwszy od najmłodszych, przez grupy juniorskie, na seniorach kończąc.