AKTUALNOŚCI

 

 

25-10-2016
Słowacki ślad

 Richard Zajac

Golkiper i bombardier

 

Popularny wśród kibiców Podbeskidzia Bielsko-Biała „Rysio”, czyli Richard Zajac, żywa legenda bielskiego klubu, którego barw bronił od 2010 roku, swoimi interwencjami walnie przyczyniając się do awansu Górali w 2011 roku do Ekstraklasy, a od niedawna, wraz z nastaniem na trenerskiej ławie Jana Kociana, ponownie piastujący funkcję trenera bramkarzy w ekipie czerwono-biało-niebieskich, doczekał się następcy.

 

 

 
Tak jak czterdziestolatek ze Słowacji był ostoją bielskiej bramki, stając na przestrzeni kilku ostatnich lat osiemdziesiąt sześć razy między słupkami ekstraklasowej drużyny, tak teraz jego jedenastoletni syn Adam, na co dzień napastnik BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała sieje popłoch wśród bramkarzy drużyn przeciwnych w swojej kategorii wiekowej. 
 

Richard Zajac

 

W turnieju dla zawodników z rocznika 2005 rozegranym 20 października z okazji Dnia Piłkarza na obiektach Zagłębia Sosnowiec Adam Zajac, powołany do reprezentacji Podokręgu Bielsko-Biała, z ośmioma golami został najskuteczniejszym strzelcem imprezy. Warto podkreślić, że w zawodach brały udział reprezentacje sześciu podokręgów. Żeby nie obciążać jedenastoletnich zawodników na tym etapie szkolenia presją wyniku, a dać im szerokie pole do zaprezentowania indywidualnych umiejętności i pozwolić cieszyć się grą organizatorzy przyjęli zasadę o niezapisywaniu wyników poszczególnych spotkań. Mimo tego - a może właśnie dlatego? - młodzi zawodnicy w każdy mecz wkładali bardzo dużo ambicji i maksimum zaangażowania. W przyszłym roku Sebastian Paulus i Daniel Gala postarają się o skompletowanie reprezentacji całego Śląska z rocznika 2005. W tym miejscu trzeba dodać, że po rozegraniu serii meczów w Sosnowcu do ich selekcjonerskich notesów trafiło również nazwisko Nikodema Olszowskiego, reprezentanta Podokręgu Skoczów, wybranego najlepszym bramkarzem turnieju.
 

Na pewno zawodnikom reprezentującym beskidzką piłkę miło było przyjąć słowa uznania od prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli, wiceprezesa Jarosława Brysia i przewodniczącego Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska, legendy Górnika Zabrze Stanisława Oślizło (lk)