AKTUALNOŚCI

 

 

17-10-2016
Przystanek Pruchna

LKS Pruchna

 

Pociąg do sukcesu
 

W jedenastej kolejce ligi okręgowej tempa nie zwolnili główni pretendenci do tytułu Mistrza Jesieni. W Ustroniu Kuźnia poradziła sobie z Pasjonatem, a do Pruchnej - jak po swoje - przyjechała Wisła.

 

 

 

 

 

O ile mecz w Ustroniu zapowiadał się na wyrównane widowisko, o tyle zdecydowanym faworytem spotkania w Pruchnej byli wiślanie, którzy w 15 minucie za sprawą Szymona Płoszaja potwierdzili przedmeczowe spekulacje. W 37 minucie liderujący ligowym strzelcom Płoszaj w zasadzie wybił z głowy miejscowym marzenia o korzystnym rezultacie, zdobywając drugiego gola dla Wisły. Pruchna miała tuż przed zejściem do szatni szansę na kontaktową bramkę, ale po obiciu słupka przez Kamila Michalczyka Paweł Pańta nie przebił się przez zasieki obronne przyjezdnych.

 


 

Już w 48 minucie snajper z Wisły mógł skompletować hat-tricka, lecz przestrzelił rzut karny. Co się odwlecze, to nie uciecze - w 89 minucie Płoszaj dopisał kolejną „trójeczkę” do swojego bramkowego dorobku. Wisła po efektowym trzy do zera na wyjeździe zdobyła trzy punkty. W następnej kolejce podejmuje u siebie LKS Leśna, a więc zespół z ogona tabeli o podobnym bilansie punktowym co Pruchna. Drugą „lokomotywę” tej rundy, liderującą stawce Kuźnię, czeka natomiast ciężki wyjazd do Czechowic do plasującego się na trzecim miejscu - i wciąż nie składającego broni - MRKS-u (lk) 

15 października 2016 – PROFI CREDIT Bielska Liga Okręgowa:
 LKS Pruchna - WSS Wisła w Wiśle 0:3 (0:2)
 

Gole: Szymon Płoszaj - 14’, 37’ i 89’