03-10-2016
Hit jesieni

wynik meczu - bozpn Bielsko-Biała

Apetyt na awans

Nie ma już niepokonanej drużyny w rozgrywkach PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej w sezonie 2016/2017. W dziewiątej kolejce rundy jesiennej na boisku w Ustroniu doszło do pojedynku na szczycie, w którym liderująca w tabeli Wisła po wyrównanym meczu przegrała 0:1 (0:0) z Kuźnią.

Wiślanie przyjechali do Ustronia z kompletem punktów na koncie (24 pkt w 8 meczach). Czająca się za fotelem lidera Kuźnia niewiele im ustępowała, notując zaledwie jedną porażkę (0:1 z Koszarawą na wyjeździe) na początku… sierpnia, w kolejce inaugurującej rozgrywki ligowe. Wiadomo było, że ewentualna wygrana w beskidzkich derbach pozwoli zbudować Wiśle - już na tym etapie rozgrywek - sześciopunktową przewagę nad rywalem zza miedzy, dlatego gospodarze, chcąc uniknąć takiej sytuacji, przystępowali do spotkania podwójnie zmotywowani.

Wisła nie zalała, Kuźnia wykuła…

Po pierwszym gwizdku Kuźnia ruszyła z werwą do ataku. Silny strzał Tomasza Czyża wybronił Przemysław Szalbót. Wiślanie nie pozostawali dłużni. W dziesiątej minucie z wolnego niebezpiecznie uderzał Bartłomiej Rucki. Kilka minut później ponownie stanął przed szansą, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Także liderujący ligowym strzelcom Szymon Płoszaj próbował kąśliwym strzałem zaskoczyć Patryka Kierlina, a po nim Dariusz Juraszek, który przegrał bezpośredni pojedynek z ustrońskim golkiperem. Kuźnia była blisko skutecznej riposty, ale Michał Pietraczyk strzelił ze spalonego. Podopieczni Mateusza Żebrowskiego musieli przeorganizować szyki obronne po zejściu (kontuzja) młodszego z braci Sikorów.

W drugiej połowie, gdy mecz zbliżał się do końca i pachniało podziałem punktów, Mateusz Zaczek w 86 minucie prostopadłym podaniem uruchomił Adriana Sikorę i były reprezentant Polski strzałem w krótki róg zdobył gola na wagę trzech punktów dla Kuźni. Pomimo otwartej gry do końca wynik nie uległ już zmianie. Ustronianie dzięki zwycięstwu zrównali się z Wisłą - po dziewięciu kolejkach oba zespoły mają na koncie po 24 punkty, co czyni tegoroczną rywalizację w „bielskiej okręgówce” jeszcze bardziej zaciętą. Na czele grupy pościgowej, która na pewno łatwo nie złoży broni, MRKS Czechowice-Dziedzice z 19 punktami (lk)